HESABIM
GİRİŞ YAP

Hemen giriş yap alışverişe devam et!

veya
E-bülten Aboneliği

Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Dionesse Salkımlı Siyah Kuru Üzüm 500 Gr

Kan üzümü yeni mahsül. Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

35.00 TL 44.00 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Kan üzümü yeni mahsül. Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

Herhangi bir katkı maddesi içermeyen doğal üzüm mahsulüdür.

Çekirdeği ile birlikte tüketilerek beyin fonksiyonlarının çalışmasına en fazla katkı sağlayan meyvelerden birisidir.

Ürünlerimiz kesinlikle koruyucu, katkı, renklendirici içermez. Özel ambalajlarımız sayesinde güvenli bir şekilde size kadar ulaştırabiliyoruz.

Kilitli ambalaj ürünü hava, nem, tozdan korurken, güvenlik etiketi paketin nakliye sırasında açılmadığını garanti etmektedir.

Kuru üzümü çerez olarak tüketilebileceğiniz gibi atıştırmalık olarak da ara öğünlerinize ekleyebilirsiniz. Yoğurt ve süt ile hazırlayarak ile günlük besleyici karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

Hava almayan bir şekilde kuru ve nemsiz bir ortamda muhafaza edilmesi durumunda kuru üzüm 1 yıl kadar bozulmadan tüketilebilir.

Kabızlığa İyi Gelir: Kuru üzüm yapısından dolayı lif içeriği yüksek bir yiyecektir. Normalde suyu çekildiği için küçük hacimli gibi görünse de yendikten sonra vücudumuzda su alarak şişmeye başlar. Bağırsaklar da yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Bunun sonucunda tüketildiğinde kabızlığı önler. Sindirimi rahatlatır.

Kilo Vermeye Yardım Eder: Kurutulmuş meyveler fruktoz ve glikoz açısından oldukça zengin meyvelerdir. Ayrıca vücuda sağlıklı bir şekilde potansiyel enerji sağlarlar kuru kayısı, kuru incir gibi kurutulmuş meyveler dışında kuru üzüm de vücuda enerji verir. Bu nedenle sporcular yada kolayca kilo vermek isteyen kişiler kuru üzüm tüketmelidir. Diyet listesinde yer alan kuru üzüm faydaları nedeniyle vücudu zinde tutar, enerji verir. Birçok vitamin, mineral ve amino asit içerir. Selenyum ve fosfor gibi minerallerin vücutta emilimini kolaylaştırır.

Kansere Karşı Koruma Sağlar: İyi bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar hücrelerin tahribata uğramasına karşı onları korur. Vücuttaki antioksidan seviyesini arttırması ve bunun sonucunda hücreleri koruma kuru üzümün faydaları arasındadır. Tüm bunların ışığında vücudu kansere karşı korur, kanserli hücrelerin gelişimini engeller. Özellikle kolon kanserine karşı koruma sağlaması kuru üzümün faydaları arasındadır.

Hipertansiyona Karşı Etkili: Uzun yıllar boyunca kuru üzüm tüketen kişilerin kan basıncının dengelendiği, bu sayede de tansiyonlarının düştüğüne inanılmıştır. Tüm bunlar üzerine çeşitli çalışmalar başlatılmıştır. Kuru üzümün kan basıncını nasıl düşürdüğüne dair tam bir bilgi edinilmese de kan basıncı ile arasında bir kolerasyon olduğu gözlemlenmiştir. Potasyum kan basıncını etkileyici özelliğe sahiptir. Kuru üzümün içeriğindeki potasyum miktarı ile kan basıncını düşürdüğü, bu sayede de yüksek tansiyonu düşürücü etki yaptığı düşünülmektedir.

Kansızlık (Anemi) İçin Bire Bir: İçeriğindeki demir sayesinde doğrudan kansızlığa etki ederek şifa sağlar. Aynı zamanda yeni kan oluşumu için gerekli olan B vitaminini de ihtiva eder. İçeriğindeki bakır sayesinde de kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

Ateş Düşürücüdür, Bakterilerle Savaşır: Antibiyotik ve antioksidan özellikleri sayesinde bakterilerle, virüslerle savaşır. Viral ve bakteriyel enfeksiyonların sebep olduğu ateşi düşürür.

Göz Sağlığını Korur: Antioksidan özelliğe sahip olması sonucu göz yapısını da korur. İçeriğindeki A vitamini ve beta karoten sayesinde yaşa bağlı görme zayıflığı, katarakt gibi göz rahatsızlıklarının etkisini azaltır.

Cinselliğe Fayda Sağlar: Kuru üzüm arginin adı verilen bir amino asit içerir. Bu amino asit libidoyu uyararak cinsel isteği arttırır. Aynı zamanda arginin cinsel ilişki sırasında sperm hareketliliğini arttırarak gebe kalma oranını arttırıcı etkiye de sahiptir. Ekstra enerji verir ve cinselliğe fayda sağlar. Hindistan’da gelin ve damadın ilk gecesinde bir bardak süt ile kuru üzüm kaynatılır, biraz da safran eklenerek tüketilir.

Kemikleri Korur: Kalsiyum ve bor kemik sağlığını koruyucu etki yapar. Kuru üzüm de içeriğinde kalsiyum ve bor bulundurur. Hatta kurutulmuş meyveler içinde bor içeriği fazla olan kaynaklardan biridir. Özellikle bor, kemik erimesi yani osteoporozu önlemede etkilidir. Ayrıca menopoz döneminde kadınların kemiklerini koruması da kuru üzümün faydaları arasındadır. Ayrıca potasyum da kemik erimesini engeller, kemikleri güçlendirir ve gelişmesine yardım eder.

Dişleri Güçlendirir, Diş Yapısını Korur: Oleanolik asitdiş yapısının korunmasında, diş çürümelerinin önlenmesinde ve diş kırılmalarının engellenmesinde önemşi bir rol oynar. Ayrıca kuru üzümde bulunan fitokimyasallardan biridir. Bu nedenle kuru üzüm diş yapısını korur, dişleri güçlendirir ve dişlerin kolayca zarar görüp kırılmasını engeller.

Vücudun Asit Dengesini Sağlar: Vücuttaki pH oranını dengeleyerek asit seviyesini azaltır. Bunun sonucunda da gut hastalığı, artrit, kalp hastalıklar ve böbrek taşı oluşumu gibi rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Dionesse Aydın Dağ Ceviziçi - 400 Gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Nar Ekşisi 500 Gr YENİ %10Ücretsiz
Kargo
Dionesse Aydın Dağ İnciri -  500 Gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Doğal Dut Kurusu 500 gr YENİ %18Ücretsiz
Kargo
Dionesse Gurme Zeytinyağı Soğuk Sıkım 750 ml YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Süzme Çiçek Balı 500 gr YENİ %9Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Kayısı Çekirdeği YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Sarı Kayısı 500 gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Kudüs Hurması 400 gr YENİ %21Ücretsiz
Kargo
Dionesse Dut Pekmezi  - 500 gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Uşak Tarhanası -  El Yapımı 500gr YENİ %9Ücretsiz
Kargo

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Dionesse Süzme Çiçek Balı 500 gr %9 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Kudüs Hurması 400 gr %21 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Uşak Tarhanası -  El Yapımı 500gr %9 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Dut Pekmezi  - 500 gr Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Sarı Kayısı 500 gr Ücretsiz
Kargo