MY ACCOUNT
Login

Log in now and continue shopping!

or
E-Newsletter SUBSCRIPTION

Sign up for our newsletter to be informed about the campaign and innovations!

Bunch of Black Raisins New Crop 500 gr

Kan üzümü yeni mahsül. Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

4.14 USD 0.00 USD
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Kan üzümü yeni mahsül. Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

Siyah tatlı bozkır üzümünün salkım olarak hasat edilerek kurutulması ile elde edilmektedir.

Herhangi bir katkı maddesi içermeyen doğal üzüm mahsulüdür.

Çekirdeği ile birlikte tüketilerek beyin fonksiyonlarının çalışmasına en fazla katkı sağlayan meyvelerden birisidir.

Ürünlerimiz kesinlikle koruyucu, katkı, renklendirici içermez. Özel ambalajlarımız sayesinde güvenli bir şekilde size kadar ulaştırabiliyoruz.

Kilitli ambalaj ürünü hava, nem, tozdan korurken, güvenlik etiketi paketin nakliye sırasında açılmadığını garanti etmektedir.

Kuru üzümü çerez olarak tüketilebileceğiniz gibi atıştırmalık olarak da ara öğünlerinize ekleyebilirsiniz. Yoğurt ve süt ile hazırlayarak ile günlük besleyici karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

Hava almayan bir şekilde kuru ve nemsiz bir ortamda muhafaza edilmesi durumunda kuru üzüm 1 yıl kadar bozulmadan tüketilebilir.

Kabızlığa İyi Gelir: Kuru üzüm yapısından dolayı lif içeriği yüksek bir yiyecektir. Normalde suyu çekildiği için küçük hacimli gibi görünse de yendikten sonra vücudumuzda su alarak şişmeye başlar. Bağırsaklar da yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Bunun sonucunda tüketildiğinde kabızlığı önler. Sindirimi rahatlatır.

Kilo Vermeye Yardım Eder: Kurutulmuş meyveler fruktoz ve glikoz açısından oldukça zengin meyvelerdir. Ayrıca vücuda sağlıklı bir şekilde potansiyel enerji sağlarlar kuru kayısı, kuru incir gibi kurutulmuş meyveler dışında kuru üzüm de vücuda enerji verir. Bu nedenle sporcular yada kolayca kilo vermek isteyen kişiler kuru üzüm tüketmelidir. Diyet listesinde yer alan kuru üzüm faydaları nedeniyle vücudu zinde tutar, enerji verir. Birçok vitamin, mineral ve amino asit içerir. Selenyum ve fosfor gibi minerallerin vücutta emilimini kolaylaştırır.

Kansere Karşı Koruma Sağlar: İyi bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar hücrelerin tahribata uğramasına karşı onları korur. Vücuttaki antioksidan seviyesini arttırması ve bunun sonucunda hücreleri koruma kuru üzümün faydaları arasındadır. Tüm bunların ışığında vücudu kansere karşı korur, kanserli hücrelerin gelişimini engeller. Özellikle kolon kanserine karşı koruma sağlaması kuru üzümün faydaları arasındadır.

Hipertansiyona Karşı Etkili: Uzun yıllar boyunca kuru üzüm tüketen kişilerin kan basıncının dengelendiği, bu sayede de tansiyonlarının düştüğüne inanılmıştır. Tüm bunlar üzerine çeşitli çalışmalar başlatılmıştır. Kuru üzümün kan basıncını nasıl düşürdüğüne dair tam bir bilgi edinilmese de kan basıncı ile arasında bir kolerasyon olduğu gözlemlenmiştir. Potasyum kan basıncını etkileyici özelliğe sahiptir. Kuru üzümün içeriğindeki potasyum miktarı ile kan basıncını düşürdüğü, bu sayede de yüksek tansiyonu düşürücü etki yaptığı düşünülmektedir.

Kansızlık (Anemi) İçin Bire Bir: İçeriğindeki demir sayesinde doğrudan kansızlığa etki ederek şifa sağlar. Aynı zamanda yeni kan oluşumu için gerekli olan B vitaminini de ihtiva eder. İçeriğindeki bakır sayesinde de kırmızı kan hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

Ateş Düşürücüdür, Bakterilerle Savaşır: Antibiyotik ve antioksidan özellikleri sayesinde bakterilerle, virüslerle savaşır. Viral ve bakteriyel enfeksiyonların sebep olduğu ateşi düşürür.

Göz Sağlığını Korur: Antioksidan özelliğe sahip olması sonucu göz yapısını da korur. İçeriğindeki A vitamini ve beta karoten sayesinde yaşa bağlı görme zayıflığı, katarakt gibi göz rahatsızlıklarının etkisini azaltır.

Cinselliğe Fayda Sağlar: Kuru üzüm arginin adı verilen bir amino asit içerir. Bu amino asit libidoyu uyararak cinsel isteği arttırır. Aynı zamanda arginin cinsel ilişki sırasında sperm hareketliliğini arttırarak gebe kalma oranını arttırıcı etkiye de sahiptir. Ekstra enerji verir ve cinselliğe fayda sağlar. Hindistan’da gelin ve damadın ilk gecesinde bir bardak süt ile kuru üzüm kaynatılır, biraz da safran eklenerek tüketilir.

Kemikleri Korur: Kalsiyum ve bor kemik sağlığını koruyucu etki yapar. Kuru üzüm de içeriğinde kalsiyum ve bor bulundurur. Hatta kurutulmuş meyveler içinde bor içeriği fazla olan kaynaklardan biridir. Özellikle bor, kemik erimesi yani osteoporozu önlemede etkilidir. Ayrıca menopoz döneminde kadınların kemiklerini koruması da kuru üzümün faydaları arasındadır. Ayrıca potasyum da kemik erimesini engeller, kemikleri güçlendirir ve gelişmesine yardım eder.

Dişleri Güçlendirir, Diş Yapısını Korur: Oleanolik asitdiş yapısının korunmasında, diş çürümelerinin önlenmesinde ve diş kırılmalarının engellenmesinde önemşi bir rol oynar. Ayrıca kuru üzümde bulunan fitokimyasallardan biridir. Bu nedenle kuru üzüm diş yapısını korur, dişleri güçlendirir ve dişlerin kolayca zarar görüp kırılmasını engeller.

Vücudun Asit Dengesini Sağlar: Vücuttaki pH oranını dengeleyerek asit seviyesini azaltır. Bunun sonucunda da gut hastalığı, artrit, kalp hastalıklar ve böbrek taşı oluşumu gibi rahatsızlıklara karşı koruma sağlar.

You must be a member to add comments / questions.
You must be a member to add comments / questions.

Ortalama Değerlendirme » puan

Related Items

Organic Aydin Mountain Walnut 400g YENİ FREE
SHIPPING
Pomegranate Sour 100% Organic 500 gr YENİ FREE
SHIPPING
Aydın Mountain Fig Coarse Length 500 gr YENİ FREE
SHIPPING
Dionesse Natural Dried Mulberry 500 gr YENİ FREE
SHIPPING
Gourmet Olive Oil Cold Extracted 750 ml YENİ FREE
SHIPPING
Extracted Blossom Honey 500 gr YENİ FREE
SHIPPING
100% Organic Malatya Apricot Seeds YENİ FREE
SHIPPING
Organic Malatya Yellow Apricot 500 gr YENİ FREE
SHIPPING
Dionesse Jerusalem Palm 400 gr YENİ FREE
SHIPPING
Uşak Tarhana 100% Organic 500 gr YENİ FREE
SHIPPING

Best Sellers of This Category

Extracted Blossom Honey 500 gr FREE
SHIPPING
Dionesse Jerusalem Palm 400 gr FREE
SHIPPING
Uşak Tarhana 100% Organic 500 gr FREE
SHIPPING
Organic Malatya Yellow Apricot 500 gr FREE
SHIPPING