HESABIM
GİRİŞ YAP

Hemen giriş yap alışverişe devam et!

veya
E-bülten Aboneliği

Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Biz Kimiz

Mitolojide Toprak Tanrısı olarak bilinir.Afrodit’in annesidir. Ve Dione’nin en sevdiği topraklardır Anadolu toprakları. Dione özenle sevgiyle , aşkla sahip çıkar efsanelerde bu topraklara.Ve Bu toprakların Bereket Tanrısı diye anılır.

Benim için ise ; uzunca bir süre elim, ayağım toprağa temas edemeyince bendeki bu hasretin bir neticesi olarak doğdu Dionesse.

Topraktan mahrum kalmanın ruhda ve bedende meydana getirdiği olumsuzlukları örtme çabası Dionesse. Çünkü; toprak ne verdiyse biz hep faydasını gördük, ondan kopunca yine sıkıntıya düşen biz olduk… 

Toprağa sadık kalınca, doğanın ne bereketli  olduğunu biliyoruz. Ve çocuklarımız için iyi bir dünya, verimli topraklar bırakalım diye toprağa emek vermemiz gerektiğininde farkındayız.

Aydın Bozdoğan dağ incirleri, dağ cevizleri,dağ çiçeklerinden çiçek balı; Ege’nin en güzel zeytinliklerinden en değerli yağlar, Malatya’nın güzel bahçelerinden kayısı ve dutlar, Uşak Karahallı’dan ev yapımı benzersiz tarhana, Dalyan nar bahçelerinden, odun ateşinde yapılmış nar ekşisi…

DİONESSE SABUNLARI 

Dionesse Sabunları toprağın bize sunduğu saf ve temiz tohumlardan ve çiçeklerden elde edilen yağlar içermektedir. Bu tohumlar ve çiçekler portakal bahçelerinden, dağların yamaçlarından, yeşil otlaklardan  ve temiz göllerden toplanmaktadır.

El yapımı sabunlarımızın yapımında doğal meyvelerden elde edilen gliserin yüksek oranda bulunmaktadır. Gliserin havadaki nemi cildinize hapsetmenize yardımcı olan bir maddedir. Dionesse Sabunlarının piyasada bulunan ve gliserin içermeyen sabunlardan ilk ve en önemli farkı budur. Fabrikasyon ve yanlış hammadde ile yapılan çoğu sabun adı doğal olsa bile cildinizi kuru bırakan , tahriş eden ve büyük bir kısmı itibarı ile tencere ve tabaklarınızı yıkadığınız deterjanla eş değerdedir.

Dionesse olarak sadece doğal yollardan bitkilerin tohumlarından,çekirdeklerinden, meyvelerinden soğuk sıkım yöntemi ile üretilmiş sabit yağları ve bitkilerin yaprak, kabuk, çiçek, kök gibi kısımlarından buhar distilasyonu ile elde edilmiş uçucu yağları kullanmaya gayret ediyoruz. Kullandığımız bitkisel ekstraktlar doğal yöntemlerle elde edilir ve üretimi sırasında zararlı kimyasallar kullanılmaz. 

Hazırlarken kullandığımız uygun oran ve miktardaki sodyum hidroksit ise yağlarla reaksiyona girerek tamamen sabunlaşmaktadır. SLS sabunlaşmadığında ve yanlış oranda kullanıldığında cilde zarar veren bir maddedir.Dionesse Sabunlarının özel formülü sayesinde tamamı sabunlaşan bir madde olarak cit dostuna dönüşmektedir.

El yapımı sabunlarımızı hazırlarken her bir hammaddeyi formülüne uygun oranlarda tek tek tartıyoruz. Sabunlaşıp kalıptan çıkarttıktan sonrada  tek tek elle kesip kurutuyor ve paketliyoruz. O nedenle sabunlarımızın hiç biri diğerine benzemiyor. Gramajları da +- 10 gram değişebiliyor.

DİONESSE GIDALAR

Bu toprakların bize en güzel hediyesidir meyveler. Ülkemizin her bölgesinden oralara has güzel meyveleri en güzel bahçelerden ellerimizle topladık. En doğal ortamlarda sizler için hazırladık. Size en sağlıklı şekilde ulaştırmak için sistemimizi kurduk ve şimdi beğeninize sunuyoruz.

Zeytinyağı, kayısı  incir ve Dionesse markası ile size sunulan gıdalar ülkemizin en güzel bahçelerinin ürünüdür.