HESABIM
GİRİŞ YAP

Hemen giriş yap alışverişe devam et!

veya
E-bülten Aboneliği

Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Biz Kimiz

DİONESSE

Toprak ne verdiyse …diye başlayan bir yolculuk. Uzunca bir süre elim, ayağım toprağa temas edemeyince bendeki bu hasretin bir neticesi olarak doğdu Dionesse. Doğallık ve toprak aşkımızdan ortaya çıktı bu hikaye.
Dione; mitolojide Toprak Tanrısı olarak bilinir. Afrodit’in annesidir. Ve Dione’nin en sevdiği topraklardır Anadolu toprakları. Dione özenle sevgiyle, aşkla sahip çıkar efsanelerde bu topraklara ve 'Bereket Tanrısı' diye anılır.

Topraktan mahrum kalmanın ruhda ve bedende meydana getirdiği olumsuzlukları yok etmek, teninize, damağınıza topraktan aldıklarımızı kirletmeden sunmak gayemiz. Çünkü; insanlık toprak ne verdiyse hep faydasını gördü, ondan kopunca yine sıkıntıya düştü.

Toprağa sadık kalınca, doğanın ne bereketli  olduğunu biliyoruz. Ve çocuklarımız için iyi bir dünya, verimli topraklar bırakalım diye toprağa emek vermemiz gerektiğininde farkındayız. 

Yolculuğumuza Uşak ve Malatya’lı olmamız hasebiyle kendi yöremizin kendi bahçelerimizin en güzel ürünleri ile başladık. Sonra insan ve hayatın bütünlüğüne odaklanıp, insan için en temiz, en değerli, en doğal ve en lezzetli olanı yetiştirmeye üretmeye başladık. 

En güzel bahçelerin meyvelerini, en temiz köy ürünlerini, en doğal sabunu, doğanın sunduğu çiçekleri, tohumları ve yüksek kalite aromaterapi yağlarını sizlere sunmaya adadık tüm zamanımızı.

Kraft paketlerde, doğayı kirletmeyen ve %100 geri dönüşümlü ambalajlarda, koruyucu ve kimyasal kullanmadan tüm ürünlerimizi en şık, en sade paketlerle hazırlamak için çaba gösteriyoruz.

Aydın Bozdoğan dağ incirleri, dağ cevizleri, dağ çiçeklerinden çiçek balı; Ege’nin en güzel zeytinliklerinden en değerli yağlar, Malatya’nın güzel bahçelerinden kayısı ve dutlar, Adıyaman’dan üzüm, Uşak Karahallı’dan ev yapımı benzersiz tarhana, Dalyan nar bahçelerinden, odun ateşinde yapılmış nar ekşisi…Kazdağları ve Sakarya civarının en değerli çiçek ve bitki tohumlarından elde edilen yağlarla yaptığımız sabunlar, içeriğinde hiçbir kimyasal barındırmayan kök hücre ve 24 ayar altınla zenginleştirilmiş doğal kozmetik ürünleri… analizleri yapılmış çok kıymetli aromaterapi yağları ile doğallığın markası olduk. 

%100 el yapımı sabunlarımızın yapımında yüksek oranda doğal meyvelerden elde edilen gliserin bulunmaktadır. Gliserin havadaki nemi cildinize hapsetmenize yardımcı olan bir maddedir. Dionesse Sabunlarının piyasada bulunan ve gliserin içermeyen sabunlardan ilk ve en önemli farkı budur. Fabrikasyon ve yanlış hammadde ile yapılan çoğu sabun adı doğal olsa bile cildinizi kuru bırakan, tahriş eden ve büyük bir kısmı itibarı ile tencere ve tabaklarınızı yıkadığınız deterjanla eş değerdedir.

Dionesse olarak sadece doğal yollardan bitkilerin tohumlarından, çekirdeklerinden, meyvelerinden soğuk sıkım yöntemi ile üretilmiş sabit yağları ve bitkilerin yaprak, kabuk, çiçek, kök gibi kısımlarından buhar distilasyonu ile elde edilmiş uçucu yağları kullanmaya gayret ediyoruz. Kullandığımız bitkisel ekstraktlar doğal yöntemlerle elde edilmektedir. Üretim aşamalarında zararlı kimyasallar kullanmamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Yağları elde ettiğimiz çiçek ve tohumları ev hanımlarına destek olmak amacı ile civar köylerin kadınlarına toplatıyoruz. Aromaterapi konusunda kendini doğaya adamış bilim kadınları ile çalışıyoruz. Doğal kozmetik ürünleri için uluslararası destekler, analizler ve formüller araştırıp, üretiyoruz ve sonuç olarak size en iyi olanı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Uluslararası GMP sertifikası olan işletmemiz İSO 9001,İSO 14001 belgelerine sahiptir. Aromaterapi yağlarımızın analizleri; Bezmialem Üniversitesi Laboratuvarlarında yapılmaktadır.

Öncelikli hedefimiz şuan bulunduğumuz tüm e-ticaret kanalları ve A-plus satış noktalarımızdan doğanın ve doğalın en güzel halini en şık, en sağlıklı ve en keyifli şekilde sizlerle buluşturmak.

Sertifikalar