HESABIM
GİRİŞ YAP

Hemen giriş yap alışverişe devam et!

veya
E-bülten Aboneliği

Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Dionesse Aydın Dağ İnciri - 500 Gr

Doğal iri boy dağ inciri Aydın ilimizinde dağlarından sizler için özenle toplanmıştır. Hiç bir kimyasala kullanılmadan güneşte kurutulmuştur.Ve doğal yollarla paketlenmiştir.

60.00 TL
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir. Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.

Doğal iri boy dağ inciri Aydın ilimizinde dağlarından sizler için özenle toplanmıştır. Hiç bir kimyasala kullanılmadan güneşte kurutulmuştur.Ve doğal yollarla paketlenmiştir.

Doğal iri boy dağ inciri Aydın ilimizinde dağlarından sizzler için özenle toplanmıştır. Hiç bir kimyasala dokunmadan güneşte kurutulmuştur.

Aydın Dağ İnciri kendi alanında Dünya'nın hem en çok , hem de en kaliteli inciridir.

Öncelikle doğal kuru incir elde edebilmek için Ağustos ayına kadar organik tarım bakımlarımız yapılır. Ve incirlerimiz 1kilosunda 36-40 Adet arası Doğal Dağ Kuru İncirlere şekil verilmez ve doğal görünümünü muhafaza ederek ambalajlara doldurulur.

Bahçelerimizden topladık, güneşte doğal yollarla kuruttuk, sizler için en iyilerini özenle seçtik…

Doğal kuru incirler familyasında, incirin kalite kriterlerini belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi içinin dolgunluğudur. Dağ incirini ova incirlerinden ayırt etmenizin türlü yolları vardır. İriliğinden de anlaşılan doğal kuru incir, lezzetinden rahatlıkla Aydın Dağ İnciri olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bizler üretici olarak değerli müşterilerimize tüm bilgi ve deneyimlerimizin en ince detaylarını anlatarak, böylelikle bilinçli tüketiciler kazandık. Dionesse’yi oluşturduğumuzda; doğru gıdayı sizlere sunarken hedeflerimiz arasında en önde geleni, bilinçli gıda tüketimini aşılamaktır.

Bilindiği gibi ; incirlerin içlerini açamıyoruz bu nedenle : "acaba içi çürük mü?" "içinde aflatoksin maddesi var mıdır?" "ekşi mi?" "peroksit ilacı ile yıkanarak mı gönderiliyor?" gibi sorularla türlü türlü endişelere kapılmanız tamamen normal. Bu soruların cevaplarını bizimle yeni tanışacak değerli müşterilerimiz için doğal kuru incir kurutma aşamamızdan ambalaja girene kadarki süreci tüm şeffaflığımızla belirtelim:

Aydın İnciri, kendi alanında Dünya'nın hem en fazla , hem de en kalitelilerinin üretildiği gıdamızdır. Öncelikle doğal kuru incir elde edebilmek için Ağustos ayına kadar organik tarım bakımlarımız yapılır.

Kuru İncir, hassas bir meyve olduğu için ağaçlarından kendiliğinden düşerek ya da hafif (ağaçları zedelemeden) sallayarak toplama işlemi yapılır.

Ardından toplanan bu incirler, özenle yapılmış seralarımızda aralarında hava alacak şekilde tasarlanmış sergi tahtalarına yerleştirilir. Güneşte bu şekilde 3 gün kurutulur. (Eğer güneşte çok kalırsa sertleşir, az kalırsa çürür)

Doğal kurutma işlemi tamamlanan dağ incirlerimiz, boy kalible olarak tek tek özenle seçilir.

Elde ettiğimiz dağ incirlerimiz soğuk hava depolarımızda doğallığını yitirmeden 2 yıl (24) ay muhafaza edilebilme garantilidir.

"Doğal incirleri, İşlenmiş incirlerinden nasıl ayırt edebiliriz?" sorusuna verebileceğimiz en güzel cevap incirin yıkanması durumudur.

Bizler 24 yılın tecrübesiyle incirleri çok rahat tanıyoruz fakat siz değerli müşterilerimiz nasıl ayırt edebileceksiniz kısaca belirtelim: İncir yıkamanın iki amacı vardır... birincisi; içini dolgun tutmak ve ekşime yapmasını önlemek. genelde ihracatçı işletmelerin tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Bir diğeri ise kararmış (ballı kara diye tabir ettiğimiz) incirleri tekrar hayata döndürmekdir. "peroksit" denilen kimyasal madde ile yıkanırlar. Aslında görsel olarak tamamen bembeyaz olurlar. bu incirleri bizler nerde görsek tanırız fakat sizlerin ayırt etmesi için o inciri koklamanız ve ilaç kokusunu almanız yeterli olacaktır.

Doğal kuru incirlerimizi aynı gün kargolamaktayız. Siparişini cumartesi pazar veren değerli müşterilerimizin ürünleri pazartesi günü kargolanmaktadır. Ürünlerimizde herhangi bir sorun yaşarsanız tüm sorunlarınızla iletişim birimlerimizden hangisini arzu ederseniz (whatsapp instagram facebook tel ) hepsiyle birebir hızlı dönüş yapmaktayız. Ürünümüzü beğenmediğiniz taktirde hiçbir değerli müşterimizi mağdur etmeden anında iade alıyoruz.

KURU DAĞ İNCİR’inin Faydaları:

1) Hamilelik:

Kadınlarda Yumurta Sayısını ve Kalitesini Arttırır, Yumurta Çatlamasına Faydası Vardır.
Hamile kalmayı Kolaylaştırır.

Düzenli yenilen Kuru incir Erkeklerde kısırlığı önler. erkeklerin ereksiyon problemlerini tedavi eder.

2) Kilo Verme:

Kolesterol birikimi olmadan, yüksek seviyede enerji ihtiyacı olanlar için iyi bir seçimdir. Kilo alımına yardımcı besinler, vitaminler, mineraller ve proteinler bakımından zengindir.
Lifli yapısı sayesinde açlık seviyenizi kontrol altında tutarak kilo kontrolü sağlar.

Kuru İncir Besin Değeri 100 g

Kalori

250.00 kcal

Protein

3,30 g

Karbonhidrat

63.87 g

Lif

9.80 g

Kolesterol

0.00 mg

Fosfor

67 mg

Kalsiyum

162.00 mg

Demir

2,03 mg

Potasyum

680 mg

Magnezyum

68 mg

B1 Vitamini

0,09 mg

B2 Vitamini

0,08 mg

Vitamin B6

0.11 Miligram %0.00

Vitamin B12

0.00 Mikrogram %0.00

Thiamin (B1)

0.09 Mikrogram %6.00

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

İlgili Ürünler

Dionesse Salkımlı Siyah Kuru Üzüm 500 Gr YENİ %20Ücretsiz
Kargo
Dionesse Aydın Dağ Ceviziçi - 400 Gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Nar Ekşisi 500 Gr YENİ %10Ücretsiz
Kargo
Dionesse Doğal Dut Kurusu 500 gr YENİ %18Ücretsiz
Kargo
Dionesse Gurme Zeytinyağı Soğuk Sıkım 750 ml YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Süzme Çiçek Balı 500 gr YENİ %9Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Kayısı Çekirdeği YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Sarı Kayısı 500 gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Kudüs Hurması 400 gr YENİ %21Ücretsiz
Kargo
Dionesse Dut Pekmezi  - 500 gr YENİ Ücretsiz
Kargo
Dionesse Uşak Tarhanası -  El Yapımı 500gr YENİ %9Ücretsiz
Kargo

Bu Kategorinin En Çok Satanları

Dionesse Süzme Çiçek Balı 500 gr %9 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Kudüs Hurması 400 gr %21 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Uşak Tarhanası -  El Yapımı 500gr %9 Ücretsiz
Kargo
Dionesse Dut Pekmezi  - 500 gr Ücretsiz
Kargo
Dionesse Malatya Sarı Kayısı 500 gr Ücretsiz
Kargo